Ca thote bibla per transgjinoret?

Disa do te argumentonin se bibla nuk thote asgje per shperthimin e fenomenit transgjinor ne boten perendimore. Ne fund te fundit, nuk ka asnje varg qe thote: "Ti nuk do...

Lexo me Shume

Lindur ne trupin e gabuar

Nje grua eshte nje femer e rritur njerezore. Ka vetem dy gjini dhe vetem dy gjini, por menyrat per te shprehur gjinine jane te pafundme. Seksi eshte "trupi". Gjinia eshte "trupi plus...

Lexo me Shume

Transgjinoret: Origjina

Ndoshta ky artikull nuk duhet te jete ne kete publikim, ngaqe nuk ka lidhje me kishen dhe une nuk jam psikolog por pikerisht per kete arsye kam vendose te bej...

Lexo me Shume

Nese nuk ushqen dot 100 njerez, atehere ushqe vetem nje.

Nene Tereza